سد کارده مشهد

آبشار زاوین
تیر ۳, ۱۳۹۶
پارک علمی مشهد
پارک علمی پروفسور بازیما
تیر ۳, ۱۳۹۶

سد کارده مشهد

مشهد را همه با حرم مطهر امام رضا(ع) میشناسند، بیشتر کسانی که اقدام به رزرو هتل در مشهد میکنند، سعی بر انتخاب هتلی نزدیک به حرم میکنند. درست است که مشهد به دلیل وجود این حرم مطهر، در همه ی فصول از سال دارای گردشگران است، اما بازدید از جاذبه های گردشگری این شهر خالی از لطف نخواهد بود. در ادامه ی مطلب به معرفی یکی ازجاذبه های گردشگری این مشهد خواهیم پرداخت.

سد کارده مشهد

سد کارده مشهد

سد کارده مشهد

این سد به واسطه ی ماهیتی که دارد از جاذبه های گردشگری و ایرانگردی آبی محسوب میشود. سد کارده در ۲۰ کیلومتری شهر کلات قرار دارد که بر روی رودخانه ی کارده ساخته شده است. در کارده و آن حوالی، باغهای بسیار زیبایی وجود دارد که به انوع میوه ها مزین شده اند. این سد به دلیل داشتن مناظر و چشم انداز بسیار زیبا از طبیعت و کوهستانی که در آن اطراف وجود دارد، یکی از بهترین تفرجگاه ها در این شهر محسوب میشود.

سد کارده مشهد

سد کارده مشهد

به منظور رفاه بیشتر گردشگران، فروشگاه، سکو، محلهایی برای استراحت های موقتی و .. در حوالی این سد آماده شده است. برای دسترسی به این سد راه های دیگری نیز وجود دارد، برای مثال  شما میتوانید بعد از زیارت و استفاده از فضای خوش آب و هوای این منطقه از انتهای خیابان خواجه ربیع به این سد دسترسی پیدا کنید. در ادامه ی مطلب توجه شما را به تصاویری از این منطقه جلب میکنیم.